جشنواره کتاب و پایان نامه دانشجویی باستان شناسی

به‌منظور ارج‌گذاری و تقدير از فعاليت‌هاي تحقيقاتي، علمي و پژوهشي و بهره‌مندي هر چه بيشتر جامعه از انديشه‌ها، آموخته‌ها و آثار دانشجويي و ايجاد زمينه براي بروز خلاقيت‌هاي علمي و پژوهشي دانشجويان، دبیرخانه دائمی «کنفرانس ملی دوسالانه باستان شناسی و تاریخ هنر ایران» با همکاری انجمن علمی باستان شناسی ایران و شورای متون پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در نظر دارد هم‌زمان با اولین کنفرانس ملی دوسالانه باستان شناسی و تاریخ هنر ایران، نخستین جشنواره کتاب، پایان نامه و رساله دانشجویی باستان شناسی را برگزار نماید. بدین منظور علاقه‌مندان جهت شرکت در همایش آثار خود را با شرایط ذیل حداکثر تا تاریخ 15 دی ماه 1397 به ایمیل دبیرخانه دائمی کنفرانس به آدرس info@arc-art.ir ارسال نمایند. حتماً در بخش subject ایمیل ارسالی، عبارت «جشنواره پایان نامه و کتاب» قید شود.

الف) پایان نامه های کارشناسی ارشد و رساله های دکتری باستان شناسی
1- پایان نامه ها و رساله های ارسالی می بایست در بازه زمانی فروردین 1390 تا پایان آذر 1397 دفاع شده باشند.
2- متقاضیان می بایست با تکمیل پرسشنامه الکترونیک و بارگذاری نسخه الکترونیک (pdf) پایان‌نامه خود نسبت به ثبت نام در جشنواره اقدام نمایند.
3- آثار ارسالی در دو مرحله ارزیابی خواهند شد. در مرحله نخست، آثار ازنظر شکلی و ساختاری توسط دبیرخانه جشنواره موردبررسی قرار گرفته و آثار منتخب جهت داوری نهایی به شورای متون باستان-شناسی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی ارسال خواهد شد.

ب) کتاب دانشجویی
1- اثر منتشرشده دارای مشخصات عمومی کتاب و مجوز رسمی انتشار کتاب باشد.
2- آثار باید صرفاً تألیفی باشد و آثار ترجمه ای مورد ارزیابی قرار نخواهد گرفت.
3- کتب ارسالی می بایست مستخرج از پایان نامه یا رساله دانشجویی باشند و یا در زمان تحصیل فرد منتشر شده باشد.
4- کتاب باید در سال‌های 90 تا 97 منتشر شده باشد.
5- ارسال یک جلد از کتاب، ضروری است.
6- محدودیتی برای ارسال تعداد عناوین و موضوعات وجود ندارد.
7- آثار دریافت شده بازگردانده نخواهند شد.

* آثار برگزیده این دوره از جشنواره در مراسم اختتامیه کنفرانس با حضور مسئولان دانشگاه مازندران، رئیس انجمن علمی باستان شناسی ایران و دبیر شورای متون باستان‌شناسی پژوهشگاه علوم انسانی و دبیران جشنواره موردتقدیر قرار گرفته و هدایایی نفیسی به صاحبان آثار تقدیم خواهد شد.